Gönderen Konu: DEFİNE DÜRBÜNÜ  (Okunma sayısı 20350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahiretyolcusu

• Onbaşı
DEFİNE DÜRBÜNÜ
« : 30 Temmuz 2008, 11:51:31 »
Teknoloji Ekibindeki Üstadların;
Toprak Altındaki nesnelerin tesbitinde kullanıldığı iddia edilen, METAL OKSİDİ YOĞUNLAŞTIRMA denilen sistemle çalıştığını duyduğumuz; Define Dürbünü hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
Ahiret Yolcusu

Çevrimdışı iserdem

• Onbaşı
Ynt: DEFİNE DÜRBÜNÜ
« Yanıtla #1 : 30 Temmuz 2008, 23:07:39 »
define dürbünü dediklleri alet genelde askeri amaçla kullanılan termal kameralar. ısısal noktalardaki değişimlere göre değişim gösteren bir aygıttır.  çok düşük farkları ayırt edemez ancak güneş gitttikten sonra akşam üzeri toprağa babkıldğığında bişeyler görünür. diğer bir cihaz ise  radyoaktif mazlemeler yardımıyla röntgen çeker gibidir sel-ir-tel gibi maddelerin radyoaktif özelliklerinden yararlanılır altında mutlaka gümüş tabanlı bir film bulunması gerekir

Çevrimdışı ahiretyolcusu

• Onbaşı
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2008, 11:26:50 »
teşekkürler iserdem, dediklerine katılıyorum.

Bir dürbün örneğin gece veya gündüz bir inşaattaki kolonlardaki demirin kaçlık olduğunu etriye aralıklarının kaç cm. olduğunu veya bu kolonun kesik olup olmadığını inşaatçı arkadaşlardan duymuştum.Ayrıca Sibirya bölgesindeki iklim koşullarını düşünün burada doğalgaz firmalarıda buna yakın bir dürbünle hatlarını kontrol ettiklerinide duydum.

Böyle bir dürbün hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı maliozden

• Er
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2008, 18:38:18 »
Herkese Selamlar Define dürbünü denen cihazı satan kişyle tanıştım.Bazı forumlarda adamın ağzına yumruk vurun gibi teklifte bulunan arkadaşlar var.Bunu yazan ve diyenler hangi sözde yerli firmanın tetikçileridir.Yerli firmalar.Amerikan malı dedektörleri alıp içini söküp kopyalayıp sözüm ona 8-10 metre gibi devasa derinlikte çektikleri doğrumu.Mesela Uğur elektonik adam elindeki dedektöre yer altı radarı diyor.O adam hayatında gpr birebir görmüşmü yada kullanmışmı .Adam sattığı cihazı çoğu bilmiyor.Karaköyde dedektör satanlar hepsi beni tanır.Niyemi envai çeişidinikullandım.
Sonuç şu.
VLF dedektör alacaksan azami 30 cm tek para arar .!20 cm azami derinlikte belki kazayla bir küp bulur.Ha toprakta mineralli ise o zaman bu derinlileri yarısı geçerli VLF sapıtır yanlış sinyal verir.BOl bol boşa kazarsın.
PULSE alırısın ondada derine sinyal kare kafa atar.Ama ayrım yok yani herşeye öter.Bizim bir arkadaş yaşadığı olayı anlatayım.Bu izmirde yerli yapan bir pulse indüksiyon aldı.Yalova'dagünlerden bir gün kare kafa ile bir yer tespit eder.Bana heyecanlı bir şekilde anlatır.Haftaya gidip kazıcaz dedi.Gitti kazdı geldi E noldu malzeme nerde dedm.Bizde şans olsa kız doğardık diyor noldu olay ne diyorum.Arkadaş 250 cm yani 2,5 metre kazat çıka çıka 18 kiloluk VİTA yağ tenekesi çıkmış.Yani boşa kazmal isteyen Bundanda alabilir.
Ben aldım ve inanın hemen sattım birazda boşa kazı yaptım.

Gelelim thermal cihaza bu cihaz gerçekten iş görür ama nasıl Akşam hava kararmaya başlayınca toprakta
ısı farklılığı başlar.o zaman cihaz mal olan yerde bulur.Ama zaten içindeki sensör mal omayan bir yerde bir şey vermez.Ha birde sahtesini satan var defineci kahvesinde pahalı olan Kazım beyin cihazıdır.Ama sahtesi piyasada 500 YTL den normal gece görüşü satanda var.
Valla ister inaın ister inanmayın bu cihazla mal bulan oldu Erzincan tarafındave birde Sivasta.

YOK aga ben almam dersen yerin altını röntgen çeken cihaz varmış ondan alıcam dersen.Oda var yani yapıldı.Ama almanız zor.Niyemi askeri bir site ve CIA tarafından kontrol ediliyoır.75 mm çeliği delip geçiyor.9 feet toprak altı yani 270 cm toprağı ne varsa görür.Hatta ingilizcesinde şöyle diyor.Çeviridir.
Sen bu binada otururken yan binayı görürsün monitoründe ve binadan binaya duvarı delerek görüntü alır diyor ama tabii matkapla delmiyor.Cihaz oraya GAMA ışını atıyor.Parası olan arkadaş varsa 1.000.000-USD dir fiyatı.

Bu makale Mali Özden tarafından yazılmıştır.Selamlar.

Araştırın ve kendinizi geliştirin.Tabii ingilizce şart.

Çevrimdışı emekli AMCA

• Usta
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2008, 19:19:39 »

Gelelim thermal cihaza bu cihaz gerçekten iş görür ama nasıl Akşam hava kararmaya başlayınca toprakta
ısı farklılığı başlar.o zaman cihaz mal olan yerde bulur.

yerin altındaki demir veya bunun gibi değersiz bir kütle de ısı farkı yaratır bu ısı tabancasına güvenip  boşa kazmış olmayacakmısın....?
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2008, 19:21:35 Gönderen: emekli AMCA »

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • Albay
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2008, 19:22:14 »

ısı farklılığı başlar.o zaman cihaz mal olan yerde bulur.

yerin altındaki demir veya bunun gibi değersiz bir kütle de ısı farkı yaratır bu ısı tabancasına güvenip  boşa kazmış olmayacakmısın....?

katılıyorum
Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı...

Ağaç yaprağı ile gürler.

Ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşıdakinin anladığı kadardır.

Ürünlerimiz:
Klasik Delta Pulse
Delta Pulse 2
Delta Pulse 3

Sipariş hattı: teknolojiekibi@gmail.com,sales@teknolojiekibi.com

Yönetim: teknolojiekibi@gmail.com, hdemir@teknolojiekibi.com

Çevrimdışı maliozden

• Er
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2008, 19:45:41 »
Kardeş siz bu kafa ile ne bulacaksınız merak ettim.Yerli dedektörlemi çalışıyon yoksa

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • Albay
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2008, 19:48:16 »
Arkadaşım "bu kafa" lafı küçümsemeye girer benim yaptığım şey soru sormaktı. Soruma mantıklı cevabın varsa ver bende ok haklısın diyim ama bu tavır inan bana inandırıcı yada yıldırıcı değil...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2008, 19:55:25 Gönderen: Karadağ »

Ağaç yaprağı ile gürler.

Ürünlerimiz:
Klasik Delta Pulse
Delta Pulse 2
Delta Pulse 3

Çevrimdışı maliozden

• Er
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2008, 19:54:26 »
google bir yazı yaz ordan incele ama yazılar ingilizce.
  thermal infrared remote sensing archeology.
yani kızılötesi özellik infrared

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • Albay
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2008, 19:59:15 »
Googlede araştırmaktan bahsetmiyorum. Eğer çalıştığını yazabiliyorsanız çalışmasını da biliyorsunuzdur. Keza iddalısınız da...
O zaman anlatın bize bizde öğrenelim... Araştır diyip işin içinde sıyrılmanın anlamı yok. Haa  benim fikrim Sayın emekli AMCA ile aynıdır.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2008, 19:59:42 Gönderen: Karadağ »

Ağaç yaprağı ile gürler.

Ürünlerimiz:
Klasik Delta Pulse
Delta Pulse 2
Delta Pulse 3

Çevrimdışı maliozden

• Er
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2008, 20:18:46 »
bende diyorum ki. Bu cihaz define dürbünü çalışıyor
Ama nasıl onuda gir google define dürbünü yaz orda nasıl çalıştığı anlatmış adam daaha ne diyeyim.
Şimdi bu forumaa yeni üyeyim.Bir çok forumda hiç bir şey den anlamadan atıp tutan arkadaş çok ama iş icraata gelince icraat yok.Ben size thermal infrared teknolojisi dedim.
Emekli olan amca diyorki ısı tabancası herşeyi ölçer.Bende emekli amcaya diyorumki senini olayı ben tA 2003 TE KULLANDIM.O ısı tabancası sanayide döküm fabrikalarında çelik ocaklarının ısısını kontrol için kullanılıyor.Oysa hala piyasada millete süper define cihazı diye 1000-1500 usd veren firmalar var.
O cihazı almak isteyen 100 usd karaköyde alabilir.Ama hiç birşey bulamaz.......

Gelelim thermal dürbüne google gir yaz bak yukarıdaki gibi okuyun.Ama sizde araştırma ruhu yok arkadaşlar.
Ben hergün 2-3 saat google ingilizce olarak araştırma yapıyorum.Eğer sizde hazırcı iseniz baştan söyleyinde size bilgileri taze taze verelim o zaman....

İşin gerçeği şu biz boş adam değilizde herkese her türlü bilgi verilmez.

Ha size bir kıyak madem inanmıyorsun zahmet etde LEXID x-RAY camera yaz cihazı gör onuda yapamıyorsanız.Define işini bırakın derim.

Çevrimiçi Karadağ

• Global Moderator
  • Albay
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2008, 20:54:43 »
Arkadaşım buradaki insanları küçümseyerek biyere varamazsın bu 1

Anladık bu cihazı satıyorsun buradan bi potansiyel tutturmaya çalışıyorsun bari bizi salak yerine koyma bu 2

Google den gitde araştır demişsin orada her okuduğuma inanırsam bi sapa bilya takıp üzerine de hesap makinesi yapıştırmışlar 15 metreden define bulur diye 5 sayfada mantığını anlatmışlar bunada inanmam gerekir ki buna ben gülmek için bile enerji harcamam buda 3

Kusura bakma ama burada biz matematiksel olarak yada deneysel olarak ispatlanmayan şeyleri BOŞ olarak görürüz. Bir cihazın çalıştığını iddia eden de bunu matematiksel olarak yada deneysel olarak ispatlar herkes inanır.

Burada bi aralar çubukla define bulduğunu iddia eden ve kendisinin yüksek elektronik mühendisi olduğunu söyleyen birtakım insanları da gördük.

İşin özü şu ki burada küçümsemeye çalıştığın insanlar sandığın gibi olan kişiler değil ciddi şekilde vasıflı olan insanlar. Ve bu sitenin bir kuralıdırki birşeyi iddia ediyorsanız bunu kanıtlamak zorundasınız. Aksi taktirde yalancı durumuna düşersinizki bunu ben değil ortaya koyduğunuz tavır söyler(Yazmadan edemiycem hemen burada yalancı kelimesi üzerinden bi politika izlemeye çalışıcaksınız ama inanın herkesin butür polemiklere karnı tok)

Yazmayacaktım ama tavrınız beni üzdü ben mizacım gereği sinirlenmem sadece insanların hatalarına üzülürüm. Bu platformda "sizde araştırma ruhu yok" ,"hazırcısınız", "her bilgi verilmez" gibi üzerimizde baskı kurmaya çalışarak haklı olduğunuzu ve bildiğinizi ortaya koymaya yönelik izlediğiniz yöntem YEMEZ.

Kusura bakmayın büyük harfle yazdım. Çünkü eminimki şimdi de tavrınızı sertleştireceksiniz. Siz hiçbirşeyden anlamıyorsunuz diyeceksiniz. Ben çok şey biliyorum ama sizin gibilere söylemem diyeceksiniz. Demeye çalıştığım boşuna yorulup da bu yöntemi kullanark yazmaya devam etmeyin .Bu yöntem bu platformun üyeleri için geçerli değildir. Bu defalarca kanıtlanmıştır.

Saygılarımla

Ağaç yaprağı ile gürler.

Ürünlerimiz:
Klasik Delta Pulse
Delta Pulse 2
Delta Pulse 3

Çevrimdışı emekli AMCA

• Usta
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2008, 21:19:58 »

karadağ ın yazısına AYNEN katılıyorum..

Çevrimdışı maliozden

• Er
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2008, 21:46:33 »
Size söyleyecek söz yok .Selam sevgiler.Hayırlı işler diliyorum.Oturduğunuz yerde oturun.Sizin ve sizin gibi düşünen arkadaşları çok gördüm.Ben cihaz satmıyorum.Satmayada ihtiyacım yok.Siz ingilizce olarak girip google araştırma yapmayın hazır löpçü olun.Adam gelsin sana cihaz kanıtlasın sende gel kardeş beraber malzeme arayalım zihiniyetindesiniz.Bu kafa ile aramaya devam ediniz.Sizin gibi düşünen bir zatla tanıştım.20 senelik sözde defineci bugüne kadar boşa gezmiş.

LEXID X-RAY CAMERA diyorum sen oraya baktın ama fiyatını öğren 1.000.000-USD derler.ASKERİ birliklere verirler.ha 10.000 usd başka cihazlar var ama onuda zaten askeri cihaz olduğu için alamazsın.Ama Amerikan ordusu onunlada cayır cayır araştırma yapar.

Neyse siz ISI tabancası ile ve klasik dedektörlerinizle başbaşa bırakayım.Hayırlı işler bol kazançlar.

Çevrimdışı remzi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2008, 21:56:23 »
Emekli amca ve karadağ arkadaşımızın söylediklerine harfiyen katılıyorum. Diğer arkadaşada GÜLMEKTEN KATILIYORUM. Şunuda söyleyeyim Yok amerikan ordusuymuş yok 1 milyon dolarmış böyle palavralar atıp durma yok size vermezlermiş. Burası elektronik forumu. Bahsettiğiniz cihazın elektronik şeması veya çalışma prensibini biliyorsanız foruma anlatında millete katkısı olsun. Bİlmiyorsanızda ( bilmediğinizde zaten belli) boşuna klavyeni eskitme...

Çevrimdışı maliozden

• Er
« Yanıtla #15 : 02 Kasım 2008, 22:18:43 »
Valla foruma bir yazı yazdım.Forum üst sayfasına bakın bu gece hep beraber rekor kırıcaz.Işığı gören geliyor.Çok gülme remzi kardeş.Sonra yüz felci geçirirsin.

Çevrimdışı maliozden

• Er
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2008, 22:21:30 »
http://www.poc.com/emerging_products/lexid/default.asp

Bana cevap yetiştireceğinize girin yukarıya yazın oraya size şemsını versinler daha ne diyeyim.

Çevrimdışı maliozden

• Er
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2008, 22:23:35 »
Söylemeyi unuttum.Bu firmanın Türkiye distribütörü falan değilim.Mal satıyor falan zannetmeyin.Yanılırsınız.Size ufak bir ışık yaktım anlayana saz anlamayana davul zurna az.

Çevrimdışı Uykusuz

• Global Moderator
  • Yarbay
  • Eski Nick: elbombaci
« Yanıtla #18 : 02 Kasım 2008, 22:27:09 »
Üslubunuza dikkat ediniz.
Ey zalim nefis! İlle de birini kıracaksan; irade topuzunla enâniyet buzunu kır Ve uhuvvet havsında erit! Sendeleyenlere bir çelme de sen atma!

Çevrimdışı yeraltıcı

• Yüzbaşı
« Yanıtla #19 : 07 Kasım 2008, 17:22:21 »
Define dürbünü mü?  :D